Sardinie


STRUČNÉ INFORMACE

rozloha: 24 090 km čtverečních
počet obyvatel: více než 1,6 milionu
hlavní město: Cagliari


Sardínie, italsky Sardegna je stále oblíbenější italský ostrov,

Jedeme na Sardínii!
ležící ve Středozemním moři. Kvůli jeho úžasné přírodě, zlatavým plážím a křišťálově čisté vodě se mu také přezdívá Karibik středomoří.

Sardínie je poměrně rozlehlá, po Sicílii jde o druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Nížiny v Sardínii nehledejte. Je totiž velmi hornatá a kolem pobřeží také členitá. Nejvyšším vrcholem je La Marmora, která sahá do výšky 1834 m.


Vzhůru na Sardinii

Sardínie je vhodná především pro aktivní dovolenou a návštěvníky, kteří by rádi prozkoumali každou část tohoto malebného ostrova. A věřte, že se je opravdu na co dívat. Na ostrově najdete desítky romantických zátok, obrovských útesů a pod vodou spoustu mořských živočichů. Sardínie je tedy velmi vhodnou destinací také pro potápeče a dobrodružné povahy, ale stejně tak vhodná je třeba i pro turisty cestující s vlastním karavanem.


Letní sezóna je zde velmi rušná, ale lze zde strávit i nádhernou zimní dovolenou v příjemných cca 16-20 stupních Celsia, na v tu dobu zcela vyprázdněných plážích.
Pokud nechcete letět či plavit se na Sardínii, lze v Itálii zůstat na pevnině, krásných míst (Řím, Benátky, Florencie, Bibione) je tady víc než dost. V zimě si navíc můžete zajet do Itálie zalyžovat. Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.