Řím

STRUČNÉ INFORMACE

rozloha: 1 285 km čtverečních

počet obyvatel: cca 2,5 milionu, v minulé dekádě mírný pokles, obdobně jako ve Florencii nebo v Benátkách
správní oblast: Lazio


Řím, který je občas přezdíván jako "Věčné město", je hlavním městem Itálie. Vznikl přibližně před 2700 lety mezi sedmi známými pahorky nad řekou Tiberou. Jde bez debat o nejvýznamější město v Itálii a to už od dob starověku, kdy plnilo funkci největší evropské mocnosti.

Na území Říma najdete i stát Vatikán, který je sídlem papeže a plní tak funkci hlavního centra katolické církve.


PAMÁTKY A ŘÍM

Vzhledem k historii tohoto velkoměsta je jasné, že o kulturní zážitky a historické památky zde rozhodně nebude nouze. A je to skutečně tak. Pro milovníky kultury totiž Řím působí dos

lova jako balzám na duši. Najdete zde nejrůznější katedrály, kostely, chrámy a v neposlední řadě samozřejmě světoznámé Koloseum, ve kterém v dobách starověku probíhaly kruté gladiátorské zápasy. Dále určite stojí za zmínku Pantheon, Andělský hrad nebo Caracallovy lázně.


Dovolená v ItáliiNejvýhodnější nabídkyFIRST MINUTE a LAST MINUTE


www.krasnaitalie.cz


Ubytování v Říme je na velmi vysoké úrovni a každý si zde přijde na své. Výběr je totiž opravdu velký.

Od malých útulných hotelů až po luxusní, 5 hvězdičkové kolosy.

Pokud rádi cestujete, mohla by vás zaujmout nabídka vybraných římských hotelů, které si můžete rezervovat samozřejmě online.Pokud už Řím znáte, lze v Itálii jet kamkoliv jinam, krásných míst (FlorencieBenátkyBibioneSardinie) je tady víc než dost. V zimě si navíc můžete zajet do Itálie zalyžovat. Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.