LyžováníNejsou to jen krásné pláže a čisté moře, co do Itálie láká ročně spousty turistů.

Na své si totiž přijdou i milovníci zimních sportů, zejména lyžování a snowboardingu.

A pravda je dokonce taková, že byste těžko v Evropě hledali upravenější a kvalitnější sjezdovky než právě v Itálii.

I když se to možná nezdá, Italové jsou totiž posedlí smyslem pro detail, který se právě v této oblasti velmi projevuje.


Jedeme na lyže!

Vyhlášená lyžařská střediska jako Passo Tonale, Madonna di Campiglio, nebo třeba několikakilometrový okruh Sella Ronda vás zaručeně ohromí. Podaří se jim to nejen svojí kvalitou, ale i například vlídností místních, kteří udělají maximum pro to, abyste se zde cítili příjemně. Což můžeme sami z našich osobních zkušeností potvrdit.


Díky obrovské rozloze těchto středisek, se navíc opravdu nemusíte bát, že byste si nezalyžovali. Fronty na vlek, tak jak je známe z ČR, zde v podstatě neexistují, za což můžeme děkovat především obrovskému množství kilometrů sjezdovek a také nejmodernější technice místních lanovek.

Jedeme na lyže!


Itálie je zkrátka pro milovníky zimních sportů opravdovým balzámem na duši, navíc zde najdete příznivé sněhové a povětrnostní podmínky po dlouhou řadu měsíců v roce.


Pokud nejedete do Itálie v zimě nebo nechcete lyžovat, lze v Itálii najít řadu jiných krásných míst (ŘímBenátkyFlorencieBibione, Sardinie). Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.