Itálie

Ne nadarmo je Itálie jednou z nejžádanějších turistických oblastí. Žhavé slunce, zlatavé pláže, čisté moře a příjemní obyvatelé, to vše do Itálie táhne ročně statisíce turistů. Itálie je zkrátka ideálním místem pro odpočinek. A připočteme- li si k tomu všemu výhodnou cenu a malou vzdálenost, nemůžeme se divit, že do Itálie autem ročně cestují i tisíce Čechů. 

Další předností Itálie je bezesporu krásná příroda. Ať pojedete kamkoliv, můžete si býť jisti, že spatříte opravdové krásy přírody. Ať už to jsou průzračně čistá jezera Lago di Garda a Lago di Como, která vznikly ústupem pleistocenních ledovců, stále aktivní sopka Vesuv nebo překrásné hory v okolí Alp a Dolomit. V Itálii si zkrátka opravdu každý přijde na své.

Dovolená v ItáliiNejvýhodnější nabídkyFIRST MINUTE a LAST MINUTE

Itálie vám však nenabídne pouze koupání nebo lyžování. Italové jsou totiž také velmi známí pro svou náklonnost ke kultuře a umění. Pokud se tedy rozhodnete pro dovolenou v Itálii, určitě například nezapomeňte navštívit hlavní město ŘímDivadla, muzea, koncerty, to co je co hýbe tímto městem. Pro milovníky módy je zde potom bezesporu Milán, kde najdete ty nejluxusnější butiky Louis Vuitton, D&G nebo Armani.

Další perlou slunné Itálie jsou bezesporu Benátky, které doporučujeme zejména zamilovaným párům a milovníkům romantiky. No uznejte, kdo by nechtěl proplouvat při západu slunce uličkami tohoto charismatického města? Věřte, že je toho k vidění opravdu spousta. Nebo raději dáte přednost Florencii?


Co se týká ubytování, nabídne vám Itálie takřka neomezené možnosti výběru. Pokud jste vyznavači luxusu, zaručeně oceníte přepychově vybavené vily v blízkostí těch nejvyhlášenějších pláží. Pokud naopak chcete raději strávit příjemnou rodinnou dovolenou za rozumné peníze, oslní vás útulné bungalovy. Ani milovníci hor samozřejmě nepřijdou zkrátka. Zvažte, komu z nás by se nelíbilo bydlet v příjemném penzionu umístěném jen několik metrů od sjezdovky. To vše a mnohem víc nabízí krásná Itálie turistům z celého světa, Česko nevyjímaje.


Pokud ještě Itálii neznáte, máte na výběr spoustu krásných míst (například Řím, FlorencieBenátkyBibioneSardinie). V zimě si navíc můžete zajet do Itálie zalyžovat. Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.