Florencie


STRUČNÉ INFORMACE

Rozloha cca 102 km čtverečních
Počet obyvatel, stejně jako v Benátkách nebo Římě, stále klesá, nyní má město přibližně 350 tisíc obyvatel
Správní oblast: ToskánskoZájezdy - pobyty - letenky
Florencie je velmi významné italské město ležící na řece Arno, pouhých 50 metrů nad hladinou moře. 

Je známo především pro svůj bohatý kulturní program a velmi bohatou historii, která sahá až do dob 59 před naším letopočtem. Úměrně tomu zde najdete nepřeberné množství malebných historických památek.

Pokud se do Florencie vydáte, budete mít možnost zhlédnout vše od opery přes obrazy až po opravdové unikáty světového sochařství, které zde zanechala především doba renesance.


Právě vyhlášené památky, díky kterým je Florencie, často označována za metropoli Toskánska, už od roku 1982 zapsána do seznamu světového dědictví UNESCO. Z Florencie pochází desítky významných osobností, mezi které patří například Dante Alighiery, Donatello, Sandro Botticelli nebo například Filip Neri.
Pokud jste milovníky moře a rozlehlých pláží, jeďte raději do Bibione, nicméně pokud vás zajímá cokoliv z italské historie, pravděpodobně nenajdete lepší místo.


Pokud už Florencii znáte, lze v Itálii jet kamkoliv jinam, krásných míst (ŘímBenátky, BibioneSardinie) je tady víc než dost. V zimě si navíc můžete zajet do Itálie zalyžovat. Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.