Benátky


STRUČNÉ INFORMACE

rozloha: cca 412 km čtverečních
počet obyvatel: zatímco 
v 70. letech minulého století měly Benátky přes 360 tisíc obyvatel, nyní jich je o cca sto tisíc méně, město se vylidnilo mimo zejména kvůli vysokým nájmům. Je zajímavé, že v Itálii podobně klesá i počet obyvatel Říma nebo Florencie.

správní oblast Véneto (Benátsko)


Zájezdy - letenky - pobyty
Ostrovní město částečně vybudované na mělké laguně každoročně přiláká tisíce turistů z celého světa. Kostel San Marco z 10.století, most Ponte di Rialto nebo galerie s díly Tiziana, Tinoretta a dalších slavných malířů, to jsou Benátky, bezpochyby jedno z nejvýznamějším míst v celé Itálii


Může za to především rozlehlý kulturní program, který uspokojí i ty nejnáročnější turisty a romantický nádech, který z tohoto úžasného města tolik vyzařuje.


Charakteristické jsou pro Benátky hlavně kanály, které tvoří velmi dobře propojenou dopravní síť, díky které se na většinu míst ve městě dostanete za pomoci malých loděk, gondol.Není žádným tajemstvím, že plavba po nich se rovná velice romantickému zážitku a právě díky nim se Benátky stávají častým cílem líbanek párů z celého světa.

Pokud rádi cestujete, mohla by vás zaujmout nabídka vybraných hotelů v Benátkách, které si můžete rezervovat také online.


Pokud už Benátky znáte, lze v Itálii jet kamkoliv jinam, krásných míst (Řím, FlorencieBibioneSardinie) je tady víc než dost. V zimě si navíc můžete zajet do Itálie zalyžovat. Nezapomeňte si před výběrem definitivní trasy prohlédnout naše mapy Itálie a zkontrolujte aktuální počasí. Užitečné odkazy vám pomohou najít nejlepší hotel či letenku.